KONST / Litografier / Färglitografi 15143255
nr 1514 3255
Isaac Grünewald
(1889-1946), Sverige
Signerad, numrerad 22/30, "Sprang silverhvita hindar öfver skogsvioler blå". Färglitografi, bildmått: 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 31x25 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:10:28
2.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
Isaac Grünewald
Läs mer om Isaac Grünewald